W dniach 22-27 kwiecień  2016r zbiornik Sumbar w Chorwacji był areną zawodów Karpiowych "Best 5 Carp" . Z Polski w tych zawodach startowała 1 drużyna Carrum Team-Polska Drużynę Carrum Team-Polska reprezentowali Witold Śmigiel, Jakub Ofiarski i Dariusz Muzyka. Po wylosowaniu stanowiska nr 14 byliśmy średnio zadowoleni gdyż z informacji wiedzieliśmy, że ta strona łowiska nie jest najlepsza. 

Nasze nastawienie do zawodów poprawiło  markerowanie:  dno było urozmaicone a głębokość wahała się od 2 do 6m więc było sporo możliwości łowienia.  Mając możliwość łowienia  na 4 wędziska wytypowaliśmy i zanęciliśmy 4 różne miejscówki oddalonych od brzegu od 38m do 115m tak żeby maksymalnie wykorzystać obszar swojego stanowiska.

 Cztery miejscówki zanęciliśmy w identyczny sposób przy pomocy spomba mieszanką kulek Carrum Nova Banan-Krab i Brzoskwinia Mango + Pellet. 

Od pierwszych minut aż do końca zawodów nie było Nam łatwo ryby nie chciały współpracować jednak obfite nęcenie pozwoliło nam złowić 10 ryb z których największa ważyła 22,92kg.w dniach 25 -29 Maj znowu jedziemy walczyć na Sumbar do Chorwacji mam nadzieję, że doświadczenie zdobyte na ostatnich zawodach pozwoli nam poprawić ostatni wynik czyli 8 miejsce.

Witold Śmigiel-Carrum Team